دستگاه روغن کشی و روغن گیری پرس سرد
(COLD PRESS)

 
دستگاه روغن کشی به روش پرس در سال 1876 میلادی توسط آقای اندرسون در امریکا اختراع و وارد چرخه تولید مواد غذایی شد. این دستگاهها در مرور زمان دچار تحولات و پیشرفتهای زیادی شده و روز به روز به سمت مصرف انرژی پایین تر و بازده و سلامت محصول بالاتر حرکت کرده اند. 
کشور آلمان همواره در بخش های مختلف علمی و تولیدات صنعتی در سطح بین المللی یکه تاز و بی رقیب بوده و تکنولوژی و تولید دستگاههای روغن کشی هم از این موضوع مستثنی نیست.
شرکت KERNKRAFT آلمان با استفاده از مدرنترین تکنولوژی این صنعت فعال در تولیدات خود ، فراهم کننده نیاز تولید کنندگان روغن های سالم از دانه های گیاهی در نقاط مختلف جهان بوده .
از مزایا و نقاط قوت دستگاههای کوچک روغن گیری تولید این شرکت می توان به آلیاژ و مواد اولیه ی خاص و منحصر به فرد ، گیربکس فوق قوی انحصاری طراحی شده توسط این شرکت که صرفا جهت کار روغن گیری می باشد اشاره نمود.
این شرکت مبتکر و ابداع کننده نسل جدید دستگاههای روغن کشی می باشد ، از همین رو در زمینه تولیددستگاههای بزرگ روغن کشی این شرکت توانسته با تغییر کلی سیستم دستگاهها و اجرایی کردن مدرنترین طراحی های صنعتی ، دستگاههایی را به بازار عرضه کند که از لحاظ بازدهی ، مصرف انرژی ، کارایی ، کیفیت ، قدرت ، توان تولید و ... موفق به کسب معتبرترین تاییدیه ها در اروپا و آمریکا گردد. 
شرکت ماشین سازی و بازرگانی نیاوران افتخار دارد به عنوان اولین و تنها نماینده انحصاری شرکت KERNRAFT در منطقه خاورمیانه ارائه کننده محصولات این شرکت به مشتریان خود در کشورهای ایران ، افغانستان ، پاکستان ، تاجیکستان ، امارات ، عراق و... باشد. 
شرکت KERN KRAFT با سابقه درخشان در تولید و فروش تعداد نزدیک به 2000 دستگاه ، در ظرفیت های مختلف از 8 تا 1000 کیلوگرم ورودی دانه در ساعت و انواع فیلتر پرس میباشد. این دستگاه ها ، قابلییت استفاده و روغن گیری به روش پرس سرد از انواع دانه های روغنی اعم از انواع کنجد، سویا، کلزا، تخم آفتابگردان، دانه انگور، بذر کتان، تخم کدو، کنف، زیره سیاه و سفید، دانه فلفل شیرین، بادام زمینی، گل تاج خروس، دانه سیب و... را دارا میباشد. دستگاه های روغن کشی این شرکت به دو روش Cold Press و Hot Press کاربرد دارد و دارای سیستم کنترل درجه حرارت می باشد که به طور معمول در صنایع غذایی روغن کشی و روغن گیری به روش پرس سرد انجام می گیرد و تاثیر مستقیم در سلامت محصول را داراست . جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

 

منبع : نیاوران