خاکشیر نوشیدنی اعلا در ماه مبارک رمضان/نمک دریا و روغن کنجد بهترین افزودنی در افطاری و سحری
یک نوشیدنی بسیار مفید در ماه رمضان، خاکشیر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، در ماه مبارک رمضان قرار داریم و در این ماه هم تدابیر مخصوصی هست که باید انجام بدهیم تا بتوانیم با خیال راحت و به دور از هر مریضی به طاعات و عبادات برسیم که چند مورد کوچک در مورد غذا خوردن و غذاهای مناسب و غذاهای مضر را در این ماه مبارک شرح خواهیم داد.

**در مرحله اول موقع افطار کردن آب یخ فوق‌العاده مضر است، خوردن چای نیز مضر است و یک استکان آب ولرم که عسل به آن اضافه شده خوب است.

**همراه غذا میوه نخورید، چند نوع غذا نخورید، غذای سرد و گرم با هم مصرف نکنید، آرام و آهسته آهسته غذا میل کنید.

**بعد از غذا خوردن چند قدم راه بروید و بعد به پشت دراز بکشید و پای راست را بگذارید روی پای چپ چشمها را ببندید، سپس دست‌ها را بگذارید زیر سر و به مدت 10 دقیقه دراز بکشید و بعد بلند شوید.

**تا یک ساعت بعد از افطار چیزی میل نکنید و همچنین از مداومت بر خوردن یک نوع غذا پرهیز کنید.

مصرف غذاهای زیر مضر است

گوشت گاو، چای پررنگ، کلم بروکلی، سویا، افراط در مصرف برنج سفید، ترشیجات زیاد، لازانیا، اسپاگتی، سس، ماکارونی، سوسیس ، کالباس، پفک، نوشابه، چیپس، آبلیمو صنعتی،  آب یخ، ماهی دودی، افراط در خوردن سیب زمینی، عدس، فلفل دلمه‌ای و نوشابه

**در ماه مبارک رمضان بی‌تحرکی جسمی، بی‌تحرکی فکری اصلا خوب نیست سعی کنید فعالیتتان کم شود ولی کامل استراحت نکنید چون اصلا خوب نیست سعی کنید کارهای مهم را برای اولین ساعات روز بگذارید.

**روغن حیوانی، روغن کنجد، روغن دنبه، نمک دریا، سرکه طبیعی، سبزیجات تازه، گوشت گوسفندی، ماهی تازه آب شیرین که به همراه ادویه جات گرم و خوردن خرما بعد از خوردن ماهی، عسل، مویز، زیتون، انگور، خرما، سیب، خربزه، انجیر، سوپ گندم، جو، نخود، ارده کنجد، آجیل، پیاز و شلغم مفید است.

**یک نوشیدنی بسیار مفید در ماه رمضان خاکشیر است

**مصرف آش آلو، آش شله قلمکار، آش سبزیجات، آش گندم، آبگوشت گوسفندی بسیار مفید است.