تاریخچه طرح و مشخصات

نظر به اینکه هر شهروند ایرانی در راستای اشتغال زایی موثر وبا دوام و مفید و سالم و البته درحد بضاعت خود مسئولیت دارد و با توجه به  اینکه به توانمندی و انگیزه خود ایمان داشتیم لذا تصمیم گرفته ایم که کاری مشترک را شروع نماییم .پس از چند ماه کار شناسی و مطالعه ، ورود به عرصه تولید غذای سالم را به عنوان هدف خود انتخاب کردیم .. بنا به دلایل متعددی نهایتا تاسیس و راه اندازی واحد صنعتی تولید روغنهای گیاهی به شیوه پرس سرد (منطبق بر استاندارد1392 )را برای هدف برترخود برگزیدیم. دلایل این انتخاب فراوان است که ذیلا به طور خلاصه به  آن اشاره مینمائیم :

استحصال روغن های گیاهی به شیوه پرس گرم و یا با استفاده از حلال شیمیائی و پس از آن طی مراحل تصفیه که عمدتا پروسه ای شیمیائی و با استفاده از محصولات پتروشیمی میباشد، بنا به اذعان بسیاری از متخصصین تغذیه ، محصولات نهائی چندان ارزش غذائی مورد انتظار را نداشته وحتی بعضا غیر مفید میباشد. لاجرم اگر آحاد جامعه به استفاده از روغنهای گیاهی ترغیب می شوند پر واضح است که می بایست روغنی به ایشان پیشنهاد شودکه در مراحل استحصال و فراوری آن تا مصرف، عاری از ابهام در امر سلامتی باشد. این جامعیت در استحصال به شیوه پرس سرد که بدور از هرگونه تغییرات شیمیایی است، یافت میگردد. دراین روش که سالهاست در اروپا رایج است، روغن از لحظه استحصال تا زمان مصرف هیچ پروسه حرارتی وشیمیائی راطی نمیکند و روغن گیاهی در کمال سلامت و با حفظ کلیه خواص مثبته در دسترس عموم قرار میگیرد .


درفروردین ماه 1390 مجوز تاسیس از سازمان  محترم جهاد کشاورزی  اخذ شد . پروانه ساخت واحد صنعتی در تیر ماه همان سال از شرکت شهرکهای صنعتی اخذ گردید . علی رغم مشکلات فراوان در فازدوم شهرک صنعتی چناران با تلاش بی وقفه توانستیم پس از کمتر از یک سال در تیر ماه سال 1391 ساخت واحد صنعتی را به پایان رسانیم.پس از آن مبادرت به احداث زیر ساخت های صنعتی نمودیم وهمزمان ماشین آلات خریداری و نصب و راه اندازی گردید متعاقبا  پروانه بهره برداری صنعتی از سازمان جهاد کشاورزی و پروانه بهداشتی وپروانه ساخت اولین محصول (روغن کنجد بکر و خالص و طبیعی و بدون تصفیه ، تهیه شده به شیوه پرس سرد)از معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یکی پس از دیگری اخذ گردید. با توجه به اینکه موسسین واحد صنعتی دارای مدارج تحصیلی دانشگاهی و آکادمیک هستیم لذا عمیقا علاقه مند بودیم که در حد بضاعت خود پیوندی عملی بین پژوهشهای علمی و تحقیفاتی دانشگاهی با صنعت برقرار نمایند. بر این اساس ارتباطی بین واحد صنعتی با مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز برقرار گردید با هدف تولید علم جامعه نگر به زودی شرکت دانش بنیان با همکاری واحد صنعتی و مرکز تحقیقات قلب و عروق تاسیس گردیده  و تولیدات واحد صنعتی تحت لیسانس مرکز تحقیقات قرار میگیرد . ما هم اکنون روغن کنجد و زیتون و کلزا و آفتاب گردان را به مرحله تولید رسانیده و در بازار عرضه می نماییم.